Přeskočit na obsah

Viasat koupí Inmarsat za 7,3 miliardy dolarů

Americká satelitní společnost Viasat má získat britského satelitního operátora Inmarsat.

Viasat získá Inmarsat za 7,3 miliardy dolarů; zahrnující 850 milionů USD v hotovosti a přibližně 46,36 milionů kmenových akcií Viasat v hodnotě 3,1 miliardy USD. Očekává se, že transakce bude uzavřena ve druhé polovině roku 2022.

Sloučená společnost bude mít v provozu flotilu 19 satelitů s dalšími 10 kosmickými zařízeními ve výstavbě, jejichž vypuštění je plánováno během příštích tří let a bude operovat v pásmech Ka, L a S.

„Dvoupásmová globální mobilní síť společnosti Inmarsat, jedinečné zdroje v L-pásmu, dovednosti a schopnosti ve Spojeném království a vynikající technický a provozní talent po celém světě jsou silným doplňkem podnikání společnosti Viasat,“ řekl výkonný předseda představenstva společnosti Viasat Mark Dankberg. „Společně můžeme pokročit v širokopásmové komunikaci a vytvoření nových hybridních vesmírných a pozemních sítí, které zajistí vyšší výkon, pokrytí, rychlost, spolehlivost a hodnotu pro zákazníky.”

Konsorcium fondů, kterému radí Apax a Warburg Pincus spolu s Canada Pension Plan Investment Board a Ontario Teachers’ Pension Plan Board, získalo Inmarsat v roce 2019 za 3,4 miliardy dolarů. Bloomberg minulý týden oznámil, že majitelé Inmarsatu zvažují prodej.

„Spojení se společností Viasat je pro Inmarsat správnou kombinací ve správný čas,“ řekl Rajeev Suri, generální ředitel společnosti Inmarsat.

“Viasat je skvělý inovátor a Inmarsat přináší některé výkonné doplňky: globální dosah, široký distribuční kanál, silnou obchodní dynamiku a přítomnost ve vysoce atraktivních segmentech globální mobility. Společně tyto dvě společnosti vytvoří nového globálního hráče v měřítku a s rozsahem pomoci utvářet budoucnost dynamického a rostoucího průmyslu.”

Společnost Viasat získala finanční přísliby na nové dluhové nástroje ve výši 2,3 miliardy USD potřebné k dokončení této transakce a společnost Viasat uvedla, že plánuje „stavět na přítomnosti Inmarsatu ve Spojeném království“.

Inmarsat v poslední době rozšiřuje své portfolio řešení konektivity, včetně IoT. V srpnu společnost oznámila službu satelitní sítě Elera pro IoT a plánuje vypuštění dvou nových satelitů I-6, aby rozšířila nabídku. Nizozemská IoT firma Hiber byla oznámena jako zákazník poté, co opustila plány na vypuštění vlastních satelitů.

V červenci Inmarsat oznámil Orchestra; kombinovanou službu satelitní konektivity, která spojuje stávající geosynchronní (GEO) satelity s novými satelity na nízké oběžné dráze (LEO) a pozemním 5G do integrovaného řešení.

Služba bude kombinovat stávající GEO satelity Inmarsatu – jak GX, tak L-pásmo – s novou „malou konstelací“ 150-175 satelitů LEO satelitů, zatímco pozemní 5G přidá kapacitu na „horkých místech“, jako jsou přístavy, letiště a mořské kanály.

V září francouzský Eutelsat odmítl nabídku na převzetí ve výši 3,2 miliardy dolarů od miliardáře Patricka Drahiho. Eutelsat a Intelsat hledají nové generální ředitele. Stephen Spengler z Intelsatu minulý týden oznámil plány odejít do důchodu, protože se společnost blíží dokončení restrukturalizace, zatímco generální ředitel Eutelsat Rodolphe Belmer téhož dne oznámil svůj záměr odstoupit a převzít Atos.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy