Přeskočit na obsah

Volební senát Nejvyššího správního soudu rozpustil 34 politických stran a hnutí

Volební senát Nejvyššího správního soudu na návrh vlády rozpustil 34 politických stran a hnutí.

„Důvodem bylo opakované nesplnění povinnosti předkládat výroční finanční zprávy o hospodaření. Z tohoto důvodu jsme již dříve činnost těmto politickým stranám pozastavili, avšak ani v dodatečné lhůtě své povinnosti nesplnily, takže musely být podle zákona rozpuštěny a zlikvidovány,“ upřesnil předseda volebního senátu Tomáš Langášek.

Byly rozpuštěny tyto politické strany a hnutí: Romská demokratická strana; Strana pro otevřenou společnost; Republikánská strana zemědělského a malorolnického lidu; Veřejné zájmy; Strana svobodných demokratů; Slušní lidé; Pro Česko; Nezávislá iniciativa (NEI); Pro Prahu; Radostné Česko; Republika; PÍSEK SOBĚ – sdružení nezávislých kandidátů; Občanská konzervativní strana; PRVNÍ REPUBLIKA; NOVÁ GENERACE; Politické hnutí OBRODA; PRO občané; Občané České republiky; Česká pravice; Evropa společně; Alternativa pro Česko; Český politický střed; KONZERVATIVNÍ ALTERNATIVA; Moravská a Slezská pirátská strana; KOMUNISTICKÁ STRANA ČESKÁ 21; Evropská strana důstojného stáří; ALTERNATIVA; Blok proti islamizaci – Obrana domova; Alternativa pro Českou republiku 2017; Hnutí FAIR PLAY; Hnutí O co jim jde?!; Národně demokratická strana; ANO, vytrollíme europarlament; JIHOČEŠTÍ HASIČI.

Nejvyšší správní soud od vlády před několika týdny obdržel návrhy na rozpuštění 39 politických stran a politických hnutí. O případném rozpuštění zbývajících pěti politických stran bude rozhodovat v lednu. Stejně tak se v lednu bude zabývat návrhem vlády na pozastavení činnosti dalších 11 politických stran a hnutí.

Návrhy projednává a rozhoduje o nich volební senát Nejvyššího správního soudu ve složení z předsedy Tomáše Langáška, soudkyně Michaely Bejčkové a soudců Radana Malíka, Petra Mikeše, Pavla Molka, Milana Podhrázkého a Ivo Pospíšila.

TZ

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS 

​ 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS

SpeedCHAIN ​​Slovakia 2024

Odborný program SpeedCHAIN ​​Slovakia 2024, který se bude konat 30.-31.5.2024, nabídne komplexní pohled do segmentů dopravní logistiky včetně integrace nízkoemisních vozidel do komerčních flotil, automatizace

Číst dále »