Přeskočit na obsah

Čínští operátoři se připojují k iniciativě GSMA Open Gateway

Čínští mobilní operátoři China Mobile, China Telecom a China Unicom se připojili k iniciativě GSMA Open Gateway, globálnímu průmyslovému rámci, jehož cílem je pomoci urychlit digitální služby a mobilní aplikace.

Telekomunikační průmyslový orgán GSMA ve zprávě vysvětlil, že tato iniciativa se snaží pomoci vývojářům a poskytovatelům cloudu spolupracovat s mobilními operátory prostřednictvím rámce otevřených síťových aplikačních programovatelných rozhraní (API), navržených tak, aby poskytovaly univerzální přístup k sítím operátorů na všech kontinentech.

GSMA věří, že tato iniciativa umožní průmyslu vytvářet, zlepšovat a přinášet nové digitální služby a pohlcující technologie na trh rychleji a širší globální zákaznické základně.

China Mobile, China Telecom a China Unicom demonstrovaly svůj závazek spolupracovat na otevřeném síťovém rozhraní API na společném slavnostním podpisu před MWC Shanghai.

Díky těmto novým přírůstkům je iniciativa GSMA nyní podporována 29 operátory mobilních sítí, což představuje přibližně 60 % mobilních připojení po celém světě.

Globální iniciativa, která byla zahájena v únoru osmi proof of concepty, se již rozrostla na 23, dodala GSMA. Rozhraní API vyvinutá prostřednictvím programů pro první uživatele pokrývají různé oblasti, včetně umístění zařízení, výměny SIM pro boj s online finanční kriminalitou a také kvality na vyžádání, aby poskytovaly pohlcující herní zážitky a umožňovaly dronům bezpečně provádět mise náročné na data.

Mats Granryd, generální ředitel GSMA, řekl: „Toto je jen začátek, protože operátoři již spouštějí programy pro rané osvojení, v nadcházejícím roce uvidíme více API, vytvoříme nové globální trhy, nabídneme nové služby a nové funkce. To pomůže odemknout další hodnotu z připojení 5G, která poteče do globální ekonomiky a posílí budoucí investice, což přinese transformační výhody připojení všem.”

Gao Tongqing, EVP ve společnosti China Mobile, řekl: „China Mobile se zavázala otevřít možnosti sítě a pozitivně přispět k podpoře rozvoje digitální ekonomiky. Jsme potěšeni, že jsme součástí iniciativy GSMA Open Gateway, která pomůže průmyslovým partnerům oslovit různé mobilní sítě a širší globální publikum a urychlit naše pohlcující technologické nabídky na trhu.”

Mezitím Li Jun, EVP ve společnosti China Telecom, uvedl, že hlavní prioritou operátora je zajistit svým zákazníkům nejlepší mobilní zážitek a dodal, že spolupráce a společné rámce mezi mobilními operátory, vývojáři a poskytovateli cloudu vytvoří nové příležitosti a posouvají vpřed nová odvětví.

„Tato iniciativa Open Gateway bude hrát klíčovou roli při urychlení inovací v telekomunikačním průmyslu a zahájí nové příležitosti pro 5G a ultrarychlé širokopásmové připojení,“ řekl Liang Baojun, EVP společnosti China Unicom.

Začátkem tohoto roku výroční zpráva GSMA Mobile Economy China ukázala, že Čína bude prvním trhem na světě s 1 miliardou připojení 5G a dosáhne milníku do roku 2025. 5G připojení v Číně dosáhnou do roku 2030 1,6 miliardy, což představuje téměř třetinu z globálního součtu, uvedla GSMA.

5G předstihne 4G v roce 2024 a stane se dominantní mobilní technologií v Číně.

V roce 2022 vytvořily mobilní technologie a služby v Číně 5,5 % HDP – příspěvek, který činil 1,1 bilionu dolarů ekonomické přidané hodnoty.

Čínští operátoři již nasadili přes 2,6 milionu základnových stanic 5G po celé zemi.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS