Přeskočit na obsah

ELTODO vládne semaforům

ELTODO semafor

Skokový nárůst cen energií, pád menších dodavatelů a rozsvěcení vánočních stromů na náměstích – tato témata vévodila médiím v souvislosti s elektřinou během letošního prosince. Navzdory tomu o firmách, které mají na starosti veřejné osvětlení, semafory a další služby v největších městech v Česku, se psalo v docela jiných souvislostech.

Pražská společnost ELTODO zaujala sdělovací prostředky v souvislosti s otevřením nových přechodů pro chodce u náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Ty byly zprovozněny 11. listopadu a ELTODO zde provádělo obnovu semaforů. Toto téma zaujalo média ve čtyřech případech.

Překvapivě mnohem menší pozornost vyvolala instalace dvou prototypů bezdotykových tlačítek pro chodce u semaforů na Dvořákově nábřeží v Praze. Ačkoli jde o velice zajímavou a v covidové éře revoluční novinku, věnoval se jí pouze metropolitní magazín Naše Praha. V lednu se ale již situace obrací a bezkontaktní tlačítko, které chodcům zajistí zelenou bez nutnosti cokoliv mačkat, se dostává více do pozornosti médií.

Bezkontaktní tlačítka vyrábí pro Technickou správu komunikací společnost Eltodo. Ta slibuje, že v budoucnu nebude také problém doplnit tam, kde se již nachází žluté velkoplošné kontaktní tlačítko, bezkontaktní funkci.

ToxinCelkem se informace o společnosti ELTODO objevily v listopadu v médiích sedmkrát; jednou v oborových médiích zaměřených na životní styl, dvakrát ve zpravodajství a čtyřikrát v médiích institucí a organizací. Téměř ze tří čtvrtin šlo o zmínky na internetu, v tisku a na sociálních sítích se o společnosti psalo vždy jen v jednom případě. (Zdroj: TOXIN)

V porovnání se společností TSB Brno, která zajišťuje obdobné služby jako ELTODO v moravské metropoli, jde o čísla téměř třetinová. V případě Brna však média zaujalo prakticky jen jedno jediné téma: spuštění světelného polygonu v parku v Lužánkách. O něco méně se pak média věnovala vánočnímu osvětlení Brna.

Věra Tůmová, INFOPROFI GROUP s.r.o.